%95 Gölgelik

ÜRÜN

GÖLGELEME
ORANI

AĞIRLIK
SEÇENEKLERİ

EN (CM)
BOY (M)

DOKUMA TİPİ

%95
GÖLGELİK
85%-95% 120 GR
140 GR

100 CM
600 CM
100 M

RASCHEL

Aynı %75 gölgelik gibi kullanıma sahip olan %95 gölgelik ürünü %75 gölgelik ürününe göre daha fazla gölgeleme oluşturur. Genellikle yaz aylarında seraların üstlerine fidelerin ve bitkilerin aşırı güneş ışınından korunması ama yine de güneş ışınından yoksun kalmaması gereken ürünlerin yetiştirildiği sırada kullanılmaktadır. Tarım için en yaygın kullanılan tül çeşiti olmak ile birlikte geniş en ve uzunluk standartları sayesinde her türlü ölçüye uyan bir şekilde üretilmektedir.

%95 gölgelik ürünümüz bir çok koyu gölgeleme ihtiyacı olan endüstriyel ve gündelik her alanda kullanılmaktadır. Otoparklar havuzların kenarlarında gölgeleme tenis kortları spor sahaları ve inşaat alanları gibi bir çok farklı sektörde de yıllardır kullanılmaktadır.

Gölgelik çeşitlerinin tamamı gölge tozu gibi eski teknoloji olan hem kalıcı olmayan yağmurda güneşte etkisini yitiren hemde bitkilere ve fidelere zarar veren ürünler yerine UV katkılı olarak güneş ışınları ve yağmur gibi farklı doğa koşullarına karşı yıpranmayan ürünümüz kullanım olarak çok yaygındır.